Poslední dobou v Evropě stále více roste obliba bezobslužných čerpacích stanic, které umožňují zákazníkovi natankovat PHM bez přítomnosti personálu. Většině lidí se tato inovace sice líbí, ale stále v nich přetrvává nedůvěra v takové řešení a bojí se ho používat. Není se, ale čeho bát!

Jak to tedy funguje?

Zákazník jednoduše zaparkuje auto u vybraného výdejního stojanu, zvolí částku tankování a následně si vybere, zdali chce za službu zaplatit hotově nebo platební kartou.

V případě platby kartou zákazník vloží kartu do automatu, odsouhlasí zvolenou částku a zadá PIN. Následuje tzv. předautorizační platba, na jejímž základě je zákazníkovi povoleno tankování. K čemu tato předautorizační platba vlastní slouží? Pomocí ní dochází k ověření zůstatku na kartě a blokování stanovené částky na účtu zákazníka.

Po dosažení zadaného finančního limitu, výdejní automat sám ukončí tankování a zákazníkovi jsou z účtu strženy pouze reálně utracené peníze za nákup PHM. Pokud tedy na začátku zvolíte např. částku 1 000 Kč a nakonec natankujete jen za 850 Kč, nemusí se bát, že o své peníze přijdete!