Jaro se blíží a je čas myslet na jarní úklid. Na co bychom se měli zaměřit?

  1. Vozovka na čerpací stanici může být po zimě poničená. Není možné se utěšovat tím, že stav vozovek je v celé republice špatný a měli bychom udělat vše pro to, aby vozovka na příjezdu, mezi stojany i na odjezdu byla bez děr a výtluků. Dnes je již možno koupit tzv. studený asfalt (např. IZOLSAN ASFALT, který je využíván k odstraňování poškozených míst na vozovkách, k vyplňování výtluků, uzavírání trhlin). Jeho použití je jednoduché a není k jeho aplikaci potřeba žádné speciální mechanizmy a díry ve vozovce se bez větších problémů vyspraví. Zákazníci určitě ocení, že vozovka na Vaší čerpací stanici je v lepší kondici než okolní komunikace.
  2. Určitě bychom se měli zaměřit i na zrezlá místa, jako jsou víka nádrží, víko stáčení, ochranná plechy kolem ostrůvků u stojanů, parapety, stožáry na vlajky, klece na zboží. Nepůsobí příliš dobře, když prodáváte kvalitní paliva na orezlé a „ošuntělé“ stanici – to pak zákazník těžko uvěří, že rez není i v nádrži.
  3. Trávníku je třeba také věnovat pozornost. Jakmile sleze sníh, je třeba trávník vyhrabat, provzdušnit a hlavně z něj odstranit veškeré odpadky, které pod sněhem nebyly vidět. Holá místa je třeba dosít novým travním semenem. Pokud máme na čerpací stanici křoviny, je nutné je také sestříhat, zvláště pokud jsou v místech, kde projíždí automobily. Některé druhy křovin mají rychlý růst a nové výhonky by mohly poškodit lak projíždějících vozidel.
  4. Měli bychom také pečlivě vyčistit stojany, pistole, hadice, které zvláště v zimním období velmi trpí kvůli vlhkosti, střídajícími se teplotami a v neposlední řadě i solí. To je vidět obzvláště u stojanů, které jsou umístěny nejblíže komunikace a kde projíždějící automobily rozstřikují sůl s vodou.
  5. I vnitřní prostory zasluhují před příchodem jara větší pozornost. S blížícím jarem se zvyšuje provoz a počet zákazníků stoupá, někteří navštíví Vaší čerpací stanici poprvé a určitě byste byli rádi, kdyby se k Vám opět vraceli.
  6. K jaru patří i Velikonoce, neoficiální zahájení motoristické sezóny. Veškeré práce spojené s úklidem stanice musí být dokončeny před velikonočním víkendem a čerpačka si zaslouží i velikonoční výzdobu.