Na čerpací stanici hypermarketu Globus v Plzni jsme zahájili pilotní provoz nového konceptu bezobslužnosti. V rámci tohoto řešení je polovina čerpací stanice provozována bezobslužně, tedy bez nutnosti obsluhy, pomocí tankautomatů OctoMAT a druhá polovina funguje klasicky s možností zaplatit za pohonné hmoty  u obsluhy. Globus opět přichází do České republiky, jako průkopník a přináší řešení, které je již otestované u našich německých sousedů.

Dalším jedinečným prvkem této čerpací stanice je i možnost prodeje více produktů v jedné transakci. Zákazník si tak může natankovat pohonné hmoty i doplnit směs do ostřikovačů a vše zaplatit najednou.  Jsme tak vůbec prvním dodavatelem tankovacích automatů v České republice, který dokázal takovýto „multiprodukt“ realizovat a nasadit do ostrého provozu.

V tuto chvíli běží v Plzni pilotní fáze projektu, kdy se snažíme za plného provozu společně s Globusem průběžně vyhodnocovat úspěšnost celého konceptu. V dalších měsících by se toto řešení mělo rozšířit o platbu CCS kartami a v budoucnu by měl přibýt také prodej CNG.“ uzavírá Zdeněk Pechal.