Společnost YOUR SYSTEM, přední dodavatel softwarových řešení, oznamuje, že její systém OctoPOS řídí první mobilní (kontejnerovou) samoobslužnou čerpací stanici spuštěnou obchodním družstvem Konzum v Ústí nad Orlicí. V rámci České republiky se jedná o jednu z prvních realizací. Čerpací stanice je plně přemístitelná a funguje 24 hodin denně.

Mobilní kontejnerová čerpací stanice byla aktuálně uvedena do provozu v Ústí nad Orlicí, pod vlajkami družstva COOP. Dodavatelem řídícího systému se stala společnost Your System, se svým vlastním produktem OctoPOS, který umožňuje provoz stanice v nepřetržitém provozu, bez přítomnosti personálu.
Čerpací stanice je bez jakýchkoliv zemních zásobníků. Její nadzemní nádrže pojmou 22 tisíc litrů paliva s celkovým rozměrem 8 x 3 metry a výdejním místem 3 x 3 metry.

„Věříme, že mobilní bezobslužné čerpací stanice jsou nejlepším řešením pro méně frekventované lokality. Jedná se o způsob prodeje pohonných hmot, který umožňuje snížení investičního rizika díky možnosti přesunu čerpací stanice, při neuspokojivých výsledcích, do jiné lokality. Navíc u bezobslužných čerpacích stanic můžeme poskytnout nižší ceny díky odbourání nadbytečných nákladů.
Samotná realizace trvala velmi krátce, ještě na začátku týdne v lokalitě nic nestálo a koncem týdne se již prodává. Do budoucna bychom rádi pokračovali a rozšiřovali síť čerpacích stanic nejen ve svém regionu. Doufáme, že náš projekt bude inspirací pro další družstva a společnosti v České republice.“
, shrnuje Miloslav Hlavsa, ředitel obchodního družstva Konzum Ústí nad Orlicí.
Zdeněk Pechal, ředitel divize řídících a karetních systémů společnosti Your System, uvedl: „Toto řešení je ojedinělé na českém trhu. Jsme velice rádi, že jsme se jako dodavatelé řídicího systému OctoPOS mohli podílet a stát u vzniku konceptu i vlastní realizace. Systém OctoPOS je velmi flexibilní a je možné jej jednoduše upravit dle specifických požadavků zákazníka.“

Helena Líbalová
Marketing Manager, Your System, s.r.o.
Helena.Rubes@ys.cz