Pro majitele čerpací stanice

  • Jste majitel čerpací stanice a hledáte způsob, jak zatraktivnit Vaši stanici pro více zákazníků?
  • Chcete přejít na bezobslužný 24 hodinový provoz, ale nechcete instalovat nákladná zařízení tankovacích automatů?
  • Bojíte se krádeží a újezdů z čerpací stanice při nočním provozu?

 

  • Máme pro Vás ideální řešení. Služba virtuálního tankovacího automatu pomocí mobilní peněženky Masterpass by Mastercard je pro Vás ideálním řešením. Díky této aplikaci můžete Vaši stanici během okamžiku změnit na bezobslužnou bez nutnosti instalace tankovacího automatu.

Jak to funguje?

Aplikace Masterpass by Mastercard je zdarma ke stažení na shopech Vašeho mobilního telefonu jak pro systémy Android tak iOS. Vaši zákazníci si aplikaci jednoduše nainstalují a dále budou při platbě postupovat dle návodu [odkaz na sekci pro Klienty čerpacích stanic – návod]. Z Vaší stanice se tak stane bezobslužná stanice pro všechny držitele chytrých mobilních telefonů s touto aplikací. Na výdejní stojan nebo vedle něj nalepíte QR kód identifikující dané výdejní místo a „máte hotovo“.

Co musím udělat na mojí straně, abych službu mohl využívat?

Prvně potřebuje mít na stanici pokladní systém, který podporuje komunikaci se službou OctoGateway. Zeptejte se tedy Vašeho dodavatele pokladního systému, zda tuto službu podporuje a pokud ne, odkažte ho na naši společnost pro implementaci komunikačního protokolu.

Dále potřebujete mít výdejní stojany vybavené proporcionálními ventily umožňující přesné zastavení výdeje na předvoleném množství. Tuto vlastnost dnes nabízejí takřka všichni dodavatelé výdejních stojanů. Pokud na stanici máte starší výdejní stojany neznamená to automaticky jejich výměnu. Zeptejte se Vaší servisní organizace, zda je možné stojany těmito ventily dovybavit.

A jako poslední potřebujete mít smlouvu s Vaší bankou o poskytování podpory virtuálních transakcí ve spolupráci s Masterpass. Požádejte tedy Vašeho bankovního poradce o tuto službu nebo se obraťte na nás pro doporučení některé z bank ze seznamu těch, které tuto službu již umožňují.

Co mě to bude stát?

Samotná aplikace Masterpass by Mastercard je zdarma. Provoz služby OctoGateway umožňující její využití je zpoplatněn dle ceníku společnosti YOUR SYSTEM. Cena služby se odvíjí od počtu čerpacích stanic, které v rámci Vaší sítě budou službu využívat. Není nutné, abyste byl součástí sítě stanic. Služba je vhodná i pro soukromé stanice a jednotlivce.

Co mi využití tohoto řešení přinese?

Díky využití této služby můžete Vaši stanici takřka okamžitě změnit na bezobslužnou. Všichni uživatelé služby Masterpass by Mastercard mohou okamžitě tankovat na Vaší stanici s možností platby pomocí mobilního telefonu. Provoz je možné samozřejmě i kombinovat. Nikdo Vás nenutí stanici udělat plně bezobslužnou. Vaše služby se pouze rozšíří o možnost bezhotovostního placení stejně jako byste na stanici nainstaloval tankovací automat.

Je používání této služby bezpečné?

Díky stejnému fungování jako při využití klasického tankovacího automatu je služba zcela bezpečná. Postup tankování si můžete prohlédnout zde [link na Pro zákazníky čerpací stanice – postup]. Navíc díky předplacení tankování eliminujete možnost újezdu nebo krádeže PHM. Díky ověření prostředků na účtu platícího zákazníka a tím omezení množství vydávaného PHM odpadají možnosti vydání více paliva, než na které má zákazník prostředky. Díky komunikaci s Vaším stávajícím pokladním systémem máte navíc veškeré informace o platbě k dispozici stejně rychle a bezpečně jako při platbě v shopu.

Dá se služba Masterpass využít i pro placení něčeho jiného, než PHM?

Ale jistě. Aktuálně je možné využít placení například mycích programů pro automatické myčky, předplacení mycích programů pro bezobslužné mycí boxy, placení na vybraných vysavačích nebo například kávovarech. Zeptejte se svého dodavatele těchto řešení na možnost rozšíření placení na těchto zařízeních. Pokud jeho stávající řešení tuto možnost nenabízí, odkažte ho na naši společnost pro možnost implementace komunikačního protokolu služby OctoGateway i pro jeho řešení.

Co bych měl udělat, pokud chci službu Masterpass by Mastercard zavést na své čerpací stanici?

Kontaktujte naše pracovníky nebo se obraťte na dodavatele Vašeho pokladního systému. Společně Vám nabídneme nastavení služby na míru Vašim potřebám a zajistíme veškeré kroky potřebné pro její spuštění.