Dnešní moderní řídicí systémy umožňují vzdálený přístup na čerpací stanici. Z pohledu velkých sítí to není nic nového, pro jednotlivé čerpací stanice, které mají řídicí systém mnoho let, je to funkčnost, kterou kvůli stáří systému nemohou využít. I na samostatnou čerpací stanici se nyní můžete připojit z pohodlí domova přes internet. A nejen to, existuje i možnost podívat se na prodeje a aktuální dění na čerpací stanici z mobilních zařízení – chytrých telefonů či tabletů. Řídit čerpací stanici, měnit ceny, sledovat stavy v nádržích můžete odkudkoliv, kde je internetový signál, z pláže od moře, ze sjezdovky…

Vzdálený přístup má i další výhody. Můžeme ho umožnit i dodavateli pohonných hmot, tomu umožníme přístup jen a pouze do stavu pohonných hmot v nádržích. Pokud si s dodavatelem pohonných hmot smluvně ujednáme maximální a minimální stavy v nádržích, odpadá nám starost s objednáváním pohonných hmot. Je však třeba myslet i na každotýdenní změnu cen pohonných hmot – smluvní ujednání s dodavatelem by mělo myslet i na tuto skutečnost. Pokud ceny stoupají (obvyklé je stanovení cen na jeden týden od úterý do pondělí), je třeba s dodavatelem dohodnout závozy nejpozději na pondělí za nižší ceny. A naopak, pokud ceny klesají, dodavatel by měl pohlídat, aby pohonné hmoty v nádržích klesly na co nejnižší stav a zavézt až v okamžiku, kdy jsou již ceny nižší.

Pokud máme na čerpací stanici tankovací automat, umožní nám vzdálený přístup sledovat, zda je v provozu, popřípadě jaké poruchy na čerpací stanici nastaly. Lze také řešit s dodavatelskou firmou tankovacího automatu sledování veškerého dění na automatu a v případě poruchy, která je svou povahou opravitelná vzdáleně, ušetří nám tato služba čas a zároveň minimalizuje dobu odstávky čerpačky.