Projekt Maledivy I

V průběhu letních měsíců vyrazil tým našich odborníků realizovat projekt na daleké Maledivy do jednoho z nejluxusnějších hotelových resortů na světě. Na starost měli kontrolu a následnou revitalizaci palivového hospodářství, které je s ohledem na nutnost výroby elektrické energie prostřednictvím naftových generátorů pro ostrov klíčové.

Majitelé resortu si vždy zakládali na kvalitě poskytovaných služeb a stranou proto nezůstalo ani technické zázemí a podpůrné vybavení. Protože jsou veškeré technologie a kovové součásti kvůli neustálého vlivu slané vody extrémně namáhány, provedli naši pracovníci kompletní vyčištění a následnou revizi obou skladovacích nádrží PHM. Následně také provedli vícevrstvé lakování a to jak vnitřního, tak i vnějšího pláště nádrží speciální barvou odolnou proti ropným látkám.

„Vzhledem k vysokým celoročním teplotám bylo provádění prací fyzicky velmi náročné a z 90% bylo prováděno pouze v noci za umělého osvětlení. Ze strany zákazníka byl kladen vysoký důraz zejména na bezpečnost projektu a to hlavně v oblasti používání speciálního nevýbušného vybavení. A i přesto, že jsme projekt realizovali v období dešťů a počasí nám proto moc nepřálo, podařilo se nám splnit veškeré zákazníkovi požadavky a celý projekt jsme zdárně dokončili. Pevně věříme, že naše spolupráce bude pokračovat i nadále a v současnosti již připravujeme další projekty na rok 2016.“ říká Zdeněk Šaur, vedoucí střediska Technologie pro čerpací stanice.