Olejové hospodářství TECALEMIT

Hledáte jednoduché a přitom praktické řešení olejového hospodářství pro Vaši společnost? Nebaví Vás běhat s konvemi, manipulovat s těžkými barely a stále něco někam přelévat? Potřebuje řešení, které bude metrologicky ověřitelné v souladu s Directive 2014/32/EU (MID), abyste se nemuseli bát každé kontroly? Chcete zamezit ztrátám a krádežím olejů ve Vaší společnosti? Hledáte řešení, které zamezí ekologickým škodám a únikům olejů? Hledáte řešení na míru Vašemu provozu, které se vždy přizpůsobí Vám?

MÁME PRO VÁS ŘEŠENÍ!

Systém olejového hospodářství TECALEMIT je ideálním řešením přímo pro Vás. Kombinuje nejmodernější technologie s více jak 40letou zkušeností. Kvalitní komponenty vyráběně v Německu je možné kombinovat přímo Vám na míru, díky čemuž jsme schopni splnit požadavky autoservisů od velkých center pro nákladní/osobní vozy až po malé garáže na osobní vozy s jedním stáním. Vaše data o výdeji olejů budete mít navíc stále pod kontrolou díky elektronickému systému, který je možné propojit na DMS systémy zákazníka.

Řešení na míru pro každého

Modulární systém TECALEMIT nabízí široké možnosti kombinace jednotlivých komponentů tak, aby bylo možné vyhovět provozům všech velikostí. Systém obsahuje veškeré komponenty v různých provedeních pro skladování, výdej, evidenci, potrubní vedení a skladování olejů, včetně komponentů pro zpětný sběr a likvidaci použitých olejů. Veškeré komponenty jsou samozřejmě přizpůsobeny základním požadavkům olejového hospodářství:

  • Bezpečnost (osobní i environmentální)
  • Jednoduchost použití a manipulace
  • Přesná evidence ve spolupráci s DMS
  • Efektivnost a rychlost veškerých stupňů

Bezpečnost (osobní i environmentální)

Společnost TECALEMIT klade vysoký důraz na bezpečnost svých zařízení. Veškeré komponenty jsou navrženy tak, aby celkový systém i jednotlivé části zajistili maximální bezpečnost procesu výdeje olejů a maziv. Vysoký důraz je kladen zejména na zamezení úniků olejů do okolí, a tím zajištění maximální ochrany životního prostředí. Stejný důraz je kladen i na proces zpětného odvodu použitých olejů.

Jednoduchost použití a manipulace

Systém jakéhokoliv olejového hospodářství musí být vždy jednoduchý na provoz a údržbu. Společnost TECALEMIT si klade za cíl zjednodušit výdej olejů tak, aby zabral servisním technikům minimum času. Výdejní zařízení jsou navržena dle dlouhodobých provozních zkušeností získaných za více jak 40 let z reálných provozů od reálných lidí z oboru. Ergonomie výdejních pistolí, jejich dostupnost a umístění je vždy volena tak, aby se proces výdej oleje co nejvíce zrychlil a zefektivnil. Stejně tak je řešen i systém skladování olejů, jejich doplňování a sledování jejich zásoby.

Přesná evidence ve spolupráci s DMS

Jedním z hlavních důvodů, pro který většina zákazníků využívá systémy olejového hospodářství, je přesná evidence výdeje olejů a zamezení jejich ztrátám nebo krádežím. Díky elektronickému systému TKS IV a TMS III pro řízení a sběr dat plně zamezíte neoprávněným nebo nesprávným výdejům olejů. Systém nejen že přesně identifikuje, který pracovník olej odebral a jaký druh, navíc eviduje i čísla zakázek jednotlivých servisních listů. Díky možnosti propojení s DealerManagementSystems (programy pro evidenci servisních zásahů) se data přenáší přímo do vašeho PC, kde se přiřazují přímo na jednotlivé servisní listy a následně faktury. Díky certifikaci celého systému dle MID (mezinárodní metrologické certifikace dle Directive 2014/32/EU) je údaje ze systému možné použít přímo jako fakturační podklad pro zákazníka.

Efektivnost a rychlost veškerých stupňů

Díky použití systémů TECALEMIT získáte mnohem víc. Zrychlením, zjednodušením a zefektivněním systému výdeje olejů ušetříte hlavně čas a práci Vašich lidí. Bez několikanásobného přelévání olejů z různých nádob, nošení z různých skladů, přesnou evidencí a takřka bezúdržbovým fungováním systému můžete ušetřit většinu času Vašich pracovníků, který nyní spotřebovávají na doplňování olejů. Navíc zamezením ztrát a krádeží olejů šetříte ihned o prvního dne instalace zařízení TECALEMIT.

Výhody použití systémů olejového hospodářství (5Z pro váš autoservis):

  • Zamezení ztrát a krádeží olejů
  • Zabezpečení procesu skladování a výdeje olejů proti ekologickým škodám
  • Zefektivnění a zrychlení procesu výdej olejů
  • Zlevnění nákupu olejů* (*při přechodu nákupu z malých balení na IBC kontejnery a nádrže)
  • Zjednodušení evidence prodejů olejů jako součást DMS

Elektronický evidenční systém TSK IV a TMS III

Moderní elektronické systémy splňující požadavky i těch nejnáročnějších provozů s možností autonomního fungování nebo propojení evidence dat na systém DMS (účetní e evidenční systémy). Zařízení umožňují evidenci každého uživatele, druhu oleje i servisního listu samostatně a to i v případě souběžného výdeje z více míst zároveň. Identifikace je možná pomocí 19ti tlačítkové klávesnice umožňující zadání kódu uživatele a čísla zakázky a zároveň pomocí bezkontaktní technologie RFID čipu. Celohliníkové tělo zařízení je vhodné pro umístění i do těch nejnáročnějších provozů a umožňuje jednoduchou povrchovou údržbu. Grafický displej zajistí přehledný přístup pro uživatele s jasnou identifikací vydávaného produktu.

TKS IV – max. 4 výdejní pistole (4 souběžně vydávané produkty), grafický displej 240 x 64 mm

TMS III – 10 výdejních pistolí (5 souběžně vydávaných produktů), grafický displej 640 x 480mm

NOVINKA - TMS AIR - ovládání výdeje olejů pomocí mobilních zařízení

Ovládejte výdej olejů pomocí tabletu přes WiFi připojení přímo od vozu, na kterém pracujete. Novinka od společnosti TECALEMIT vám to umožní. TMS air funguje na všech standardních mobilních zařízeních a dá Vám plnou svobodu pohybu po autoservisu bez nutnosti vracet se ke klávesnici ovládání olejového hospodářství. Přímá komunikace SW Tecalemit s DMS systémem zajistí spolehlivý přenos dat přímo ze systému bez nutnosti instalace dalších aplikací.